Добре діло

Звіт загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №19 м. Житомира про виконання завдання під гаслом

«Добре діло»

Житомир – 2018

 

Анотація

Наше  суспільство  сьогодні, на жаль, не  є  ідеальним. Досить часто спостерігаються  прояви  нерозуміння,  жорстокого  ставлення  до  людей.  Тому  допомога  від дітей,  тим,  кому практично  немає  від  кого  чекати  допомоги  і  підтримки,  є  надзвичайно важливою і потрібною справою.

Люди, які творять добро не отримують матеріальної допомоги у вигляді заробітної плати, проте мають дещо інше – розвиток власних здібностей, моральне задоволення, відчуття власної необхідності тим, хто потребує допомоги, відчуття, що приносять користь, отримують нові знання.

Наше «Добре діло» це глибоке занурення в інклюзію. 22 грудня 2017 року учні 8-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. №19 м. Житомира відвідали КНЗ «Житомирську спеціальну школу-інтернат». В закладі навчається більше двохсот дітей  з особливими освітніми потребами. Наші учні подарували дітям казку та гарний настрій, показали, що у світі існують щирі і добрі люди, які готові безкорисно творити добро. У свою чергу учні отримали вдячні щасливі дитячі посмішки та гучні оплески.

Протягом І семестру учні залучались до різних форм творчої та суспільно-корисної діяльності: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, ігрової, культурної, екологічної тощо. Особлива увага приділялась роботі з національно-патріотичного виховання, організації благодійної діяльності  у школі, превентивній діяльності навчального закладу, формуванню здоров’язберігаючих компетентностей школярів, екологічної культури,  гуманістичних стосунків між дітьми в класі та школі. Використовувались індивідуальні, групові та масові форми виховання.

Один із пріоритетних напрямків виховної роботи навчального закладу є національно-патріотичне виховання школярів та організація благодійницької діяльності серед дітей, вчителів, батьківської громадськості.

Відповідна робота проводилась під час навчальних занять, предмету «Захист Вітчизни», «Основи медичних знань», занять у військово та спортивно патріотичних гуртках, позакласній та позашкільній діяльності школи, благодійній діяльності навчального закладу.

На початку 2017-2018 н. р. поновлено діяльність Ради з військово-патріотичного виховання, затверджено план діяльності ради, плани проведення місячників з військово-патріотичного виховання згідно плану управління освіти Житомирської міської ради. До складу Ради входять педагогічні працівники, представники батьківської громадськості, військовослужбовці та ветеран ІІ Світової війни.

У школі протягом І семестру учні та працівники активно долучались до різноманітних благодійних та патріотичних акцій, організовувались зустрічі  з військовослужбовцями, участь у різноманітних спортивних змаганням патріотичного спрямування, а саме:

– Тематика Першого уроку «Україна – країна європейська».

– У школі розташовані стенди патріотично спрямування, на яких в наявності інформація про діяльність навчального закладу з патріотичного виховання учнів, оголошення про початок патріотичних акції та їх підсумки, інформація про людей, які отримали звання Герой України, захищаючи незалежність нашої Держави. Інформація поновлюється учнями – членами Ради Дитячого Парламенту школи (міністерство преси та інформації).

– Патріотичну спрямованість мали заняття з предмету «Захист Вітчизни», «Основи медичних знань», діяльності «Військово-патріотичного гурка», учасники якого приймали активну участь у міських змаганнях гри «Сокіл» («Джура»). Для учнів 10-11 класів організовуються зустрічі з представниками військових навчальних закладів з метою профорієнтаційної роботи, знайомство з професією – військовий (представники Житомирського військового інституту).

– Традиційними є зустрічі учнів школи з військовослужбовцями, ветеранами, уроки Мужності,  організовані класними керівниками.

– В рамках Святкування Дня Захисника України 13.10.2017 р. проведено загально шкільний патріотичний захід «Гарбузяний карнавал» – виставка – конкурс робіт з природного матеріалу та плакатів. Виставка мала патріотичну спрямованість. Під час виставки проведено благодійний ярмарок – кошти зібрані під час ярмарку передані для придбання подарунків 13 батальону 95 бригади.

 

«Гарбузяний карнавал»

 

«Нумо, хлопці!»

11.10.2017 року проведено гру для учнів 6-х класів «Нумо хлопці!», в журі запрошені військовослужбовці 13 батальйону 95 бригади.

 

«Ланцюг єдності»

З 17.11.2017 – 26.11.2017 організовано Патріотичний тиждень під час якого проведено: 17.11.2017 року загальношкільний флеш –моб «Ланцюг єдності» до Дня Свободи і Гідності, загальношкільна класна година за загальною темою «Ми – українці».

– Традиційне свято «Гордість школи» (нагородження переможців предметних олімпіад та творчих конкурсів) 08.12.2017 р. було проведено до Дня Української армії  та мало патріотичну спрямованість.

 

«Гордість школи»

– До Дня Української Армії  проведено благодійну акцію «Привітай військового» – учнями школи зібрані посилки з подарунками (солодощі, продукти харчування, листівки з привітаннями та інше), які передані в зону АТО для бійців 13 батальону 95 бригади.

   

 

Заступник з виховної роботи 13 батальйону 95 бригади

 

«Подаруй дитині Іграшку»

У більшості класних колективах традиційним стало проведення народних свят «Андріївські вечорниці», «Свято врожаю», Свято Миколая.

На передодні новорічних свят  діє організована волонтерами акція «Від щирого серця» та «Подаруй дитині іграшку», під час якої проводиться збирання речей для дітей, які перебувають у притулку, дітей з особливими потребами, ветеранам другої світової війни та для малозабезпечених сімей. До цієї акції приєднуються всі учнівські колективи та вчителі школи.

   

 

 

 

 

До свята Святого Миколая  вже стало традицією відвідувати реабілітаційний центр для дітей «Сонячний дім». У цьому навчальному році ми збирали іграшки, настільні ігри, пазли, солодощі та канцелярські товари для дітей.

Учнями 8 В класу разом з класним керівником та педагогами – організаторами підготовлено виставу «Хто, хто Миколая любить» та організовано виступ для вихованців спеціальної школи – інтернату 22.12.2017 року. Під час заходу вихованцям школи вручені подарунки, які зібрані учнями школи під час акції «Подаруй іграшку».

 

 

    

Підготовка до свята розпочалася з довготривалих репетицій у школі. Діти власноруч готували, шили, виготовляли костюми. Разом з педагогами підбирали музику та аксесуари для виступів.

Настав день поїздки. Погода в цей день нас не порадувала, було холодно та мокро, але діти очікували поїздки і тому настрій серед акторів був піднесений та жвавий. Кожен ніс відповідальність за певний участок роботи.

Нарешті розпочалася казка. Діти у залі сиділи із зачарованими посмішками у передчутті якогось дива. А актори грали на сцені, як справжні великі актори. Коли на сцені з’явився Святий Миколай радості не було меж. Після казки маленькі дітлахи ще довго не відходили від акторів, водили разом хороводи, співали і просто хотіли поспілкуватися з учнями.

Адміністрація КНЗ «Житомирської спеціальної школи-інтернат» були дуже вдячні за подаровану дітям Новорічну казку  та чудовий настрій. Подія була висвітлена сайті закладу та в соціальних мережах facеbook

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *